Тварини завжди були тісно пов'язані з людиною. З кожним днем для них, особливо для домашніх улюбленців, створюють все більш комфортні умови життя. Сьогодні мало кого здивуєш готелями, клініками і навіть ресторанами для наших чотириногих друзів. Що стосується транспортування - багато логістичних компаній з легкістю візьмуться за перевезення «живого вантажу». Якщо все відбувається в межах однієї країни - ніяких проблем виникнути не повинно. А ось відправка тварин літаком в інші країни змусить власника кішки, собаки або іншого вихованця зібрати певний список документів, а також створити необхідні для транспортування умови.
Відносно документів, то господареві тварини потрібно мати на руках наступні папери:
1) Паспорт тварини, де будуть вказані всі зроблені щеплення
2) Ветеринарне свідоцтво №1, яке можна отримати в будь-якій державній ветеринарній клініці. Важливо пам'ятати, що даний документ можливо отримати ТІЛЬКИ в державній установі. Також, дане свідоцтво повинно бути оформлено не більш ніж за три дні до вильоту.
3) ) Довідка (оригінал) про вартість тварини. Це може бути документ про купівлю або довідка з клубу, де зареєстровано тварину.
4) Дані про власника вихованця - паспорт і ідентифікаційний код.
Важливо пам'ятати, що окремі країни можуть мати різний перелік необхідних документів для ввезення тварин.
Крім перерахованих вище паперів, більшість країн вимагає, щоб тварина була чіпована для її ідентифікації, а також у неї повинна бути актуальною відмітка про (не більше року тому і не менше двох тижнів тому) щеплення від сказу (іноді і про інші небезпечні хвороби).
Що стосується приготувань до процесу перевезення, то і тут є кілька деталей. В першу чергу, варто задуматися про контейнер для транспортування. При перевезенні тварин в літаку без супроводу, клітка повинна бути виготовлена переважно з пластика і давати тварині досить простору для комфортного перебування - вихованець повинен мати можливість розвертатися в позиції стоячи, а також без проблем сидіти, стояти і лежати в природній для нього позі. Для цього робляться заміри габаритів тварини для правильного підбору контейнера. Крім того, він повинен добре провітрюватися (як мінімум з трьох сторін), а також бути стійким до роздряпування. Він повинен бути чистим. Саморобні контейнери заборонені.
Хоча в стресових ситуаціях тварини багато не їдять, необхідно забезпечити їх достатньою кількістю їжі і води. Якщо тварина летить у вантажному відсіку - бажано надати інструкції по годуванню.
Що стосується транквілізаторів та інших седативних препаратів, то подібна практика не використовується, в першу чергу через перепад тиску під час польоту. Виняток - призначення ветеринара. У таких випадках інформацію щодо назви препарату, а також дози і часу прийому потрібно обов'язково позначити на маркуванні контейнера.
Варто пам'ятати про карантин, який потрібно дотримуватися при ввезенні тварин в певні країни. У більшості країн достатньо мати лише ветеринарне свідоцтво міжнародного зразка. Але карантинні служби деяких країн можуть вимагати додаткові документи про тварину. У разі, якщо дані документи не будуть надані при ввезенні тварини - його можуть помістити в карантин, де за ним спостерігатимуть протягом певного часу (від кількох днів до півроку).
Тематичні картинки: